KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15018075
nr 1501 8075
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 63, fiskeläge. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x50
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 7 november 2022
kl 18:29:45
1.000 kr
1.100 kr